czwartek, 3 września 2015

Pomysł na kwietnik

Kwietniki - w ogrodzie.
Odpowiedni pomysł na kwietnik, możne spowodować zadziwiające wrażenie w naszym ogrodzie. A ciekawa ekspozycja kwiatów przyczyni się do stworzenia oryginalnej aranżacji. Pomysłów na pojemniki jest bardzo dużo. Wystarczy tylko pomyśleć i poszukać rzeczy zapomnianych, często odłożonych do piwnicy czy na strych. Stara drabina, krzesło, buty to tylko kilka przykładów z niekończącej się listy możliwości zastosowania różnych przedmiotów jako pojemników na prezentacje naszych kompozycji kwiatowych. W zależności od pory roku  czy bez względu na porę roku,  nasz ogród może zachwycać.  Odpowiedni dobór roślin sezonowych, w nietypowej oprawie na pewno spowoduje ciekawy efekt.


Ja uwielbiam bieloną wiklinę, metalowe stare pojemniki czy drewno.  Bardzo często kupuję koszyki w sklepach ze starociami. Potem  maluję  je  farbą w sprayu i powstaje takie coś, jak widać na poniższym kolażu.


I jeszcze trochę inspiracji znalezionych w sieci:Zdaję sobie sprawę, że uprawa roślin w pojemnikach to niewyczerpany temat a wybór kwietników i kwiatów jest nieograniczony. Mam jednak nadzieję, że przedstawione przeze mnie propozycje w jakiś sposób Was zainspirują i zachęcą do przeprowadzenia zmian w ogrodzie.    
Jesień już tuż, tuż. Wrzosy i wrzośce czekają na nas.   
Dla mnie już samo przeglądanie i poszukiwanie pomysłów jest ogromną przyjemnością a co dopiero stworzenie własnej kompozycji za małe pieniądze.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz