sobota, 23 lipca 2016

Pokemon go - grać czy nie grać oto jest pytanie

START - GO - NA PRZÓD!


Pędź człowieku przed siebie - szukaj, zdobywaj, odnajduj. Co? Pokemona. Zostaw wszystko (rodzinę, przyjaciół, naukę itd.) i biegnij po zwycięstwo. Ono Cię zaprowadzi na prawdziwy szczyt. Zdobędziesz szczęście, uznanie przyjaciół, spełnisz swoje marzenia, osiągniesz wyznaczone cele, poczujesz, że żyjesz. Będziesz aktywny, zdrowy, dotleniony. Mega sprawny. Nic tylko żyć i nie umierać. Nic tylko się bawić i ulegać tej pięknej iluzji. A realne życie będzie płynąć gdzieś obok Ciebie. Czy o to Ci chodzi? Czy tak ma wyglądać Twoja rzeczywistość? Czy to jest Twoja droga do  szczęścia i samorealizacji? Co z Twoim wolnym czasem? Ucieka. A z pieniędzmi?  Nie bądź naiwny, będziesz musiał je tracić prędzej czy później w pogoni za kolejnymi lewelami.  A  twoja wolność? Już nie istnieje - jesteś w grze - jesteś na mapie - łatwo Cię namierzyć. A co z Twoją koncentracją? Owszem jesteś mega skupiony. Tylko na czym? Oby twoja przygoda z szukaniem pokemonów nie skończyła się tak jak na tym filmiku:


Zastanów się zanim pobierzesz tak rozsławioną aplikację, grę osadzoną w tzw. rozszerzonej rzeczywistości. Pięknie brzmi?! 
Moda modą - pewnie kiedyś przeminie. A Ty jeśli jej ulegniesz  - z czym zostaniesz? Jak będzie wyglądało Twoje życie? Zastanów się, czy nie stajesz się marionetką, którą można wyprowadzić w pole, okraść, zmanipulować. Zastanów się, zanim zaczniesz szukać pokemona.Czy nie lepiej Ci będzie poszukać własnej drogi i nią podążać odnajdując górnolotnie mówiąc prawdziwy sens życia. Ktoś powie: nie przesadzaj kobieto. To tylko zwykła gra/ zabawa. Tylko jaka? Czego się dzięki niej nauczysz? Co możesz zyskać a co stracić? 
Grać czy nie grać oto jest pytanie.
A Wy jak sądzicie?


2 komentarze:

 1. Pokemony były modne za czasów mojego dzieciństwa jako bajka, a nie nałóg...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czasy się zmieniają niestety nie zawsze w dobrym kierunku.
   Pozdrawiam 😊

   Usuń