czwartek, 20 sierpnia 2015

Inspiracje w stylu country

Dwa tygodnie temu w moim mieście odbył się piknik country. Na ulicach  szczególnie w godzinach wieczornych można było zobaczyć osoby ubrane w tym stylu. To wydarzenie, które trwało w naszym miasteczku trzy dni spowodowało, że zaczęłam szukać inspiracji związanych z tym tematem.


Bardzo lubię muzykę country, w związku z tym w sobotę udaliśmy się do parku na koncert. Cała nasza trója zasiadła pod drzewem. Wiatr przyjemnie wiał od jeziora przynosząc ukojenie w tak gorącym dniu, a my z przyjemnością słuchaliśmy wykonawców.
Nasza córka bardziej była zainteresowana gadżetami kowbojskimi, indiańskimi. Wybrała sobie wisiorek tzw. łapacz snów. I tak powstały kolejne inspiracje.
Łapacz snów – niegdyś amulet niektórych plemion Indian z Ameryki Północnej, obecnie także popularna nie tylko w Ameryce ozdoba o charakterze etnicznym.
Składa się z sieci wplecionej w okrąg wykonany ze sprężystego drewnianego pręta (np. wierzby). Spotykane są też łapacze w kształcie kropli wody i łapacze trójwymiarowe. Wewnątrz ramy wpleciona jest schodząca się spiralnie ku środkowi sieć ze ścięgna, włosia lub rzemienia. Amulet przyozdobiony jest zwykle piórami, paciorkami i innymi ozdobami, którym Indianie przypisywali określone właściwości magiczne. Łapacze snów zwykle wieszane były nad posłaniem lub przy wejściu do domostwa indiańskiego. Według wierzeń niektórych plemion Indian Ameryki Płn. sny nawiedzające śpiących w domu musiały przejść przez amulet. Gęsta sieć miała przepuszczać jedynie dobre sny, a zatrzymywać nocne mary, które ginęły wraz z pierwszymi promieniami słońca. Taki sen miał łapać się w sieć i spływać po piórach.
(źródło https://pl.wikipedia.org)


ten powyżej wykonałam sama z drutu i naturalnych kamieni


Kolejny dzień to następne pomysły. Drewniana beczka sprzedawana na pikniku w formie podręcznego barku skłoniła mnie do poszukiwań innych możliwości wykorzystania tego przedmiotu.
Pozdrawiam:)

3 komentarze:

 1. Uwielbiam łapacze snów. Jeden sobie zrobiłam, jak masz ochotę zobaczyć to zapraszam tutaj : http://kreatywnawwolnymczasie.blogspot.com/search/label/%C5%82apacz%20sn%C3%B3w
  Mam już pomysł na kolejny ;) Pozdrowionka :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Byłam na Twojej stronce - wyszedł Ci świetnie. Pozdrawiam:)

   Usuń